Tytuł projektu:

Wprowadzenie nowych metod fizykalnych leczenia schorzeń narządu żucia poprzez zakup innowacyjnych urządzeń medycznych przez DENTAL CARE Specjalistyczny Gabinet Stomatologiczny Marta Sidorska.


Opis projektu:

DENTAL CARE Specjalistyczny Gabinet Stomatologiczny aby zagwarantować pełne zadowolenie swoich pacjentów świadczy usługi na najwyższym poziomie. Jesteśmy zespołem lekarzy stomatologów różnych specjalności z zakresu endodoncji, chirurgii i protetyki. Przedmiotem projektu unijnego jest zakup innowacyjnych urządzeń stomatologicznych opartych na metodach fizykalnych dających nowe możliwości terapii schorzeń narządu żucia.

Całkowita wartość inwestycji

204 781,41 zł

Kwota dofinansowania z Europejskiego

Funduszu Rozwoju Regionalnego

95 735,30 zł

Kwota dofinansowania z budżetu państwa

16 894,47 zł

 

Realizacja projektu z funduszy europejskich – „Dla rozwoju województwa podlaskiego” to naturalna kontynuacja prowadzonej przez NZOZ DENTAL CARE działalności i jest odpowiedzią na potrzeby obecnych jak i przyszłych pacjentów. Nowe inwestycje, oparte na innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych wynikły z potrzeb i wymagań pacjentów. Dzięki udziałowi NZOZ DENTAL CARE w projekcie unijnym dysponujemy najnowszą aparaturą medyczną tj. laserem, radiowizjografią, ozonoterapią, gazem rozweselającym, unitem, programem komputerowym, lamą do wybielania, systemem do terapii polem magnetycznym. Pozwala to kompleksowo sprostać oczekiwaniom wymagającego pacjenta oraz zadbać o piękny i zdrowy uśmiech.

1. Laser jagowo-erbowy CTL Azylur 1601 - Działa bezboleśnie i bezkontaktowo. Z mikrochirurgiczną precyzją opracowuje twarde tkanki zębów szkliwo i zębinę, usuwa stare wypełnienia. Skutecznie zastępuje wiertarkę mechaniczną w odróżnieniu do której nie wywołuje hałasu ani wibracji. Charakter ablacyjny oddziaływania światła z tkanką nie powoduje nawet śladów termicznego podrażnienia miazgi. Promieniowanie lasera jest nieinwazyjne, nie powoduje mikropęknięć szkliwa, czy martwicy miazgi.

2. RTG + radiowizjografia Planmeca ProSensor - Nowoczesna technologia czujników to idealna kombinacja niskiego poziomu zakłóceń z optymalną ostrością zdjęć, co wraz z ich automatyczną obróbką pozwala na osiągnięcie niespotykanej jakości obrazu mającej szerokie zastosowania w diagnostyce. Rozwiązania Planmeca w zakresie obrazowania wewnątrzustnego spełniają każdą potrzebę stomatologa w dziedzinie rentgenodiagnostyki cyfrowej. Najnowsza radiografia cyfrowa Planmeca zapewnia łatwą pracę oraz bezpieczeństwo pacjenta i lekarza.

3. Unit stomatologiczny A dec 300 - Jest podstawowym narzędziem pracy lekarza stomatologa. Od jego wyposażenia w poszczególne elementy zależy sposób pracy i możliwość wykonania poszczególnych zabiegów. Kompleksowo rozpatrywane urządzenie składa się z fotela, bloku spluwaczki, konsoli lekarskiej, konsoli asysty, lampy, turbiny, mikrosilnika ze światłem, skalera, piaskarki, kamery wewnątrzustnej ze specjalistycznym oprogramowaniem komputerowym ułatwiającym ocenę stanu jamy ustnej nie tylko lekarzowi, ale również samemu pacjentowi. Dzięki cyfrowemu odtworzeniu na monitorze możliwe jest zobrazowanie stanu zębów przed i po leczeniu. Kamera przedstawia uzębienie pacjenta w powiększeniu i umożliwia zarchiwizowanie go dla potrzeb diagnostycznych. Pomaga kontrolować stan higieny jamy ustnej i ułatwia planowanie leczenia. Dodatkowo wyposażenie unitu w ssak chirurgiczny umożliwia rozszerzenie działalności o zabiegi z dziedziny chirurgii stomatologicznej i periodontologii, a tym samym zaoferowanie pacjentom pełnego zakresu usług.

4. Generator ozonu Prozone W&H - Jest niezwykle skuteczny w zapobieganiu infekcjom i stanom zapalnym. Jest wykorzystywany we wszystkich dziedzinach stomatologii. Powstająca w generatorze alotropowa odmiana tlenu działa podobnie jaj endogenne systemy komórkowe, aktywuje układ immunologiczny, hamuje procesy zapalne. Nie bez znaczenia jest wyjaławiające działanie ozonu wykorzystywane przy opracowywaniu ubytków próchnicowych, bezbolesnym leczeniu próchnicy zębów mlecznych, czy przygotowaniu bruzd do lakowania w zębach młodocianych, leczeniu aft przewlekłych nawrotowych, zapalenia kątów ust, utrudnionym wyrzynaniu zębów, zapaleniu dziąseł, czy w leczeniu implantologicznym. Ozon nie tylko redukuje infekcje przez obniżenie aktywności komórek bakteryjnych, ale także poprawia metabolizm tkanek, dzięki zwiększeniu ich natlenowania, co przyspiesza procesy gojenia.

5. System do terapii i rehabilitacji polem magnetycznym Viofor JPS Delux Clinic. Realizuje dwie formy terapii – magnetostymulację i ledoterapię. Efekty biofizyczne wolnozmiennych pól w postaci działania: analgetycznego, przeciwzapalnego, przeciwobrzękowego, immunostymulujacego, angiogenetycznego są wykorzystywane w medycynie i stomatologii w leczeniu implantologicznym, w leczeniu schorzeń tkanek okołowierzchołkowych, w leczeniu owrzodzeń, zwyrodnień stawów itd.

6. Akcelerator do wybielania zębów Beyond - Pracuje wspólnie ze specjalnymi zestawami wybielającymi. Natychmiast utlenia przebarwienia na zębach. Specjalnie zaprojektowany żel aktywowany jest przez światło o długości od 480 nm do 520 nm. Konstrukcja optyczna urządzenia gwarantuje, że szkodliwe światło podczerwone oraz nadfioletowe zostaje całkowicie wyeliminowane. Środek wybielający zawierający nadtlenek wodoru i dwutlenek krzemu natychmiast utlenia powierzchnię zębów podczas jednego zabiegu, przywracając im piękną biel. Szybkość, wygoda i rezultaty przewyższają oczekiwania pacjentów.

7. Sedacja wziewna podtlenkiem azotu Master Flux AS 3000 - Wytwarza gaz rozweselający, który uspokaja i rozluźnia pacjenta przed i w trakcie zabiegu. Urządzenie dzięki automatycznej kontroli przepływu jest absolutnie bezpieczne. Pacjent staje się spokojny, odprężony, nie odczuwa lęku, zmniejsza się wrażliwość na ból. Warto wspomnieć, że podczas uspokojenia wziewnego pacjent zachowuje podstawowe odruchy obronne, świadomość, zdolność mówienia. Sedacja N20/02 jest alternatywą przy wykonywaniu zabiegów stomatologicznych u dzieci, a także u pacjentów z chorobami ogólnoustrojowymi tj. padaczka, astma, czy choroby serca, zmniejsza ryzyko ataku, eliminuje szkodliwy stres.

8. Program komputerowy firmy Kamsoft do obsługi gabinetu stomatologicznego KS-SOMED - Jest złożony z kilku modułów: rejestracji pacjentów; kartoteki medycznej zawierającej wywiad, badanie medyczne, zdjęcia, recepty, zwolnienia lekarskie, skierowania, zalecenia, badania laboratoryjne; rozliczenia z NFZ, oraz innymi placówkami. Wszystkie elementy harmonijnie połączone w jeden, zintegrowany system, który umożliwia wysyłanie przypomnienia o zbliżającym się terminie wizyt bezpośrednio do pacjenta np. w formie sms’a.


NZOZ Dental Care Specjalistyczny gabinet stomatologiczny 2010. All rights reserved.