Autoklaw

Urządzenie to zapewnia niezbędną w gabinecie stomatologicznym sterylność narzędzi i materiałów. Przeznaczone jest do sterylizowania za pomocą gorącej pary wodnej pod dużym ciśnieniem. Metoda ta zapewnia skuteczne niszczenie wszystkich bakterii, grzybów, wirusów i prionów. Prawidłowość procesu sterylizacji kontroluje komputer. Autoklaw ten sklasyfikowany jest jako urządzenie najwyższej klasy B, która przekracza obecnie stawiane gabinetom stomatologicznym wymagania w zakresie sterylizacji.

Lampa polimeryzacyjna BEYOND

Bezprzewodowa diodowa lampa polimeryzacyjna o wysokiej wydajności. Intensywność światła zbliżona do 1000 mW/cm2 umożliwia osiągnięcie tych samych efektów polimeryzacji w czasie o połowę krótszym w stosunku do tradycyjnych lamp halogenowych.

Endometr

Najnowszej generacji elektroniczny endometr, za pomocą, którego bardzo precyzyjnie możemy wyznaczyć długość roboczą kanału korzeniowego. Dzięki niemu możemy opracować i wypełnić kanał korzeniowy precyzyjnie, co jest podstawą skutecznego leczenia. Raypex gwarantuje nadzwyczajną dokładność i niezawodność. Umożliwia szybkie wykonywanie dokładnych pomiarów. Wykorzystanie endometru pozwala na dokładne wypełnienie, minimalizując powikłania wynikające z niedopełnienia lub przepełnienia kanału.

Mikromotor endodontyczny VDW

Jest to urządzenie elektroniczne umożliwiające opracowanie kanałów korzeniowych zgodnie z najwyższymi standardami leczenia endodontycznego. Zintegrowany system rotacyjnych narzędzi niklowo-tytanowych oraz system pomiaru długości roboczej kanału sprawia, że leczenie kanałowe jest precyzyjne, skuteczne i bezpieczne.

Kamera wewnątrzustna

Kamera wewnątrzustna za pośrednictwem specjalistycznego oprogramowania komputerowego ułatwia ocenę stanu jamy ustnej nie tylko lekarzowi, ale również samemu pacjentowi. Dzięki cyfrowemu odtworzeniu na monitorze możliwe jest zobrazowanie stanu zębów przed i po leczeniu. Kamera przedstawia uzębienie pacjenta w powiększeniu i umożliwia zarchiwizowanie go dla potrzeb diagnostycznych. Pomaga kontrolować stan higieny jamy ustnej i ułatwia planowanie leczenia.

Piaskarka

Urządzenie do skutecznego, bezbolesnego usuwania trudnego osadu nazębnego z kawy i papierosów. Idealne przy przygotowaniu powierzchni szkliwa do dalszych zabiegów, np. fluoryzacji lub wybielania.

Skaler piezoelektryczny

Niezbędny w zabiegach higienizacji. Skaler piezoelektryczny posiada 4 funkcje pracy: Skaling, Perio, Endo oraz LED. Groty odlane są ze stopów tytanu by zagwarantować funkcje mechaniczne oraz trwałość.

Mikrosilnik protetyczny

Mikrosilnik przeznaczony do pracowni protetycznych gdzie istnieje zapotrzebowanie na wydajną pracę pod kontrolą mikroprocesora. Wysoki moment obrotowy oraz duża prędkość zapewnia komfort pracy nawet z najtwardszym materiałem.

Unit stomatologiczny

Jest to nowoczesny unit stomatologiczny. Zaletą jest wygodna pozycja pacjenta podczas leczenia. Podparcie na całej długości ciała w 16 – 20 punktach, leżąca pozycja uwzględniona w oprogramowaniu unitu, jest lepiej akceptowana przez pacjentów, obniża napięcie nerwowo – mięśniowe, czyniąc zabiegi stomatologiczne mniej uciążliwymi. Turbina i kątnica, używane do opracowania ubytku próchnicowego posiadają światłowód, który podświetla leczony ząb, znacznie poprawiając komfort pracy.

Zgrzewarka

Metodą, chroniącą przed zakażeniami jest sterylizacja w autoklawach. Lecz również po sterylizacji należy zapobiec zanieczyszczeniu narzędzi. Zgrzewanie umożliwia umieszczenie narzędzi w bezpiecznym opakowaniu sterylnym. Opakowane w folię narzędzia zostają wysterylizowane w autoklawach i pozostają sterylne, w zależności od miejsca przechowywania, do 6 miesięcy.

Negatoskop

Negatoskop stomatologiczny do zdjęć pantomograficznych i cefalometrycznych. Posiada wszelkie wymagane certyfikaty.Generator PROZONE do ozonoterapii

Powstająca w generatorze alotropowa odmiana tlenu działa podobnie jaj endogenne systemy komórkowe, aktywuje układ immunologiczny, hamuje procesy zapalne. Nie bez znaczenia jest wyjaławiające działanie ozonu wykorzystywane przy opracowywaniu ubytków próchnicowych, bezbolesnym leczeniu próchnicy zębów mlecznych, czy przygotowaniu bruzd do lakowania w zębach młodocianych, leczeniu aft przewlekłych nawrotowych, zapalenia kątów ust, utrudnionym wyrzynaniu zębów, zapaleniu dziąseł, czy w leczeniu implantologicznym. Ozon nie tylko redukuje infekcje przez obniżenie aktywności komórek bakteryjnych, ale także poprawia metabolizm tkanek, dzięki zwiększeniu ich natlenowania, co przyspiesza procesy gojenia.

MASTER FLUX AS 3000 – gaz rozweselający

Urządzenie generujące mieszaninę gazów podtleneku azotu – N20 zwanego gazem rozweselającym i tlenu 02 sprawia, iż pacjent staje się spokojny, odprężony, nie odczuwa lęku, zmniejsza się wrażliwość na ból. Warto wspomnieć, że podczas uspokojenia wziewnego pacjent zachowuje podstawowe odruchy obronne, świadomość, zdolność mówienia. Sedacja N20/02 jest alternatywą przy wykonywaniu zabiegów stomatologicznych u dzieci, a także u pacjentów z chorobami ogólnoustrojowymi tj. padaczka, astma, czy choroby serca, zmniejsza ryzyko ataku, eliminuje szkodliwy stres.

VIOFOR JPS CLINIC DELUX

System VIOFOR JPS CLINIC DELUX jest najnowszą wersją urządzenia do zabiegów magnetostymulacji wzbogaconej ledoterapią. Efekty biofizyczne wolnozmiennych pól w postaci działania: analgetycznego, przeciwzapalnego, przeciwobrzękowego, immunostymulujacego, są wykorzystywane w medycynie i stomatologii. Energię światła diod LED stosuje się w leczeniu owrzodzeń i zwyrodnień stawów.

LASER

Laser jest przełomowym urządzeniem stosowanym w stomatologii, w którym wykorzystano kombinację energii lasera o odpowiedniej długości fali i rozpylonych cząsteczek wody. Laser jagowo – erbowy służy do bezkontaktowego, precyzyjnego opracowania ubytków próchnicowych. Mechanizm działania oparty na zjawisku fotoablacji sprawia, iż zabiegi są całkowicie pozbawione szkodliwej wysokiej temperatury, hałasu i wibracji, które pacjentom kojarzą się z przykrymi doznaniami. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, aby wizycie u stomatologa nie towarzyszył stres, postanowiliśmy jako jeden z nielicznych gabinetów w kraju również u nas zastosować ten typ lasera.

RTG i radiowizjografia

Najnowsza radiografia cyfrowa, wyposażona w czujnik CCD wysokiej rozdzielczości oraz oprogramowanie służące do archiwizacji i przetwarzania obrazów rtg i z kamery video. Ponadto systemy cyfrowe o około 90% zmniejszają dawkę promieniowania w porównaniu do konwencjonalnego rtg, czyniąc je całkowicie bezpiecznymi. Kilkakrotnie w trakcie leczenia endodontycznego istnieje konieczność wykonania zdjęcia radiologicznego. Możliwość przeprowadzenia oceny radiologicznej w gabinecie w istotny sposób upraszcza leczenie. Szybka diagnoza pozwala podjąć skuteczne postępowanie terapeutyczne w stanach ostrych, a jednocześnie oszczędza czas pacjenta i trudy związane z poszukiwaniem pracowni radiologicznej.

Lampa do wybielania - SYSTEM BEYOND

Rozwój stomatologii estetycznej, sprawił, iż śnieżnobiały uśmiech stał się gwarancją pewności siebie i sukcesów zawodowych. Gabinet dysponuje najlepszym na rynku systemem do wybielania zębów. Technologia urządzenia zapewnia zadawalający efekt estetyczny już po jednym zabiegu, a jednocześnie eliminuje wysoką temperaturę, czyniąc zabieg wybielania całkowicie bezpiecznym.

Medyczny program komputerowy

Nowoczesna praktyka stomatologiczna nie może funkcjonować bez odpowiedniego oprogramowania komputerowego. Medyczny program komputerowy pozwala prowadzić karty pacjentów z pełną dokumentacją obrazową. Pacjentom umożliwia rejestrację i umawianie wizyt przez Internet.

Unit stomatologiczny ADEC

Konstrukcja unitu pozwala na dowolne ustawianie konsoli lekarza, asysty, bloku spluwaczki a nawet fotela pacjenta. W ten sposób z unitu może korzystać lekarz prawo lub leworęczny, a podczas zabiegów chirurgicznych blok spluwaczki można odsunąć, dzięki czemu lekarz uzyskuje dostęp do pola zabiegowego z obu stron. Zagłówek wypełniony jest specjalną pianką, która pod wpływem ciepła głowy dopasowuje się idealnie do jej kształtów, dając doskonałe podparcie. Podłokietniki są otwarte do tyłu, umożliwia to pacjentowi oparcie rąk, ale nie pozwala na ich zaciskanie, dzięki czemu mięśnie pozostają rozluźnione.


NZOZ Dental Care Specjalistyczny gabinet stomatologiczny 2010. All rights reserved.