W DENTAL CARE LECZENIE KANAŁOWE
NIE BOLI


Prawidłowo przeprowadzone leczenie endodontyczne pozwala zachować nawet te zęby, które jeszcze kilka lat temu skazano by na usunięcie. Z tego powodu leczenie endodontyczne jest tak ważne. Wymaga czasu i cierpliwości stomatologa i pacjenta, rzadko odbywa się na jednej wizycie. Decyzja o przebiegu i czasie trwania leczenia zależy od wielu czynników i zostaje podjęta przez lekarza po ustaleniu diagnozy na podstawie zebranego wywiadu, badania, oraz szeregu badań dodatkowych jak rtg.


Leczenie kanałowe polega na usunięciu zainfekowanej lub martwej miazgi z jamy zęba przez biomechaniczne opracowanie kanałów a następnie ich szczelne trójwymiarowe wypełnienie.


W DENTAL CARE dysponujemy systemami do udrażniania i poszerzania nawet bardzo wąskich kanałów z jednoczesnym elektronicznym pomiarem długości roboczej kanału.


Do ostatecznego wypełniania stosujemy odpowiednią technikę w zależności od wskazań min. zmodyfikowaną metodą pojedynczego ćwieka, kondensację boczną zimnych ćwieków gutaperkowych, wypełnianie uplastycznionym termicznie obturatorem – system Thermafil oraz systemy Resilon Epiphany Endodonitc System.
W DENTAL CARE TWOJE LECZENIE KANAŁOWE POPROWADZI
LEK. STOM. MARTA SIDORSKA
SPECJALISTA STOMATOLOGII ZACHOWAWCZEJ I ENDODONCJIwstecz dalej

NZOZ Dental Care Specjalistyczny gabinet stomatologiczny 2010. All rights reserved.