Stomatologia estetyczna zajmuje się poprawą wyglądu uzębienia i twarzy. Powstała w odpowiedzi na wzrastające zapotrzebowanie pacjentów na zdrowy, lśniący uśmiech. Piękny uśmiech, który przyczynia się do naszego dobrego samopoczucia, pozytywnej samooceny i pewności siebie, stał się znaczącym atutem nie tylko w życiu prywatnym, ale i zawodowym. Piękny uśmiech to zęby zdrowe, białe, ustawione prosto w pełnych łukach zębowych. Uzyskanie takiego efektu wymaga nie tylko wykorzystania najnowocześniejszych technologii, pełnego zaangażowania lekarza oraz ścisłego współdziałania poszczególnych dziedzin stomatologii.

DENTAL CARE OFERUJE:

  • profesjonalne usuwanie kamienia nazębnego ultradźwiękami (skaling), czyszczenie osadów z jednoczesnym efektem rozjaśnienia zębów przy użyciu piaskarki (piaskowanie zębów), zabiegi zakończone fluoryzacją kontaktową,
  • korekta kształtu zębów materiałami kosmetycznym,
  • licówki ceramiczne
  • korony protetyczne i inne uzupełnienia estetyczne,
  • nowość – biżuteria nazębna
  • wybielanie zębów


W celu zapewnienia pacjentom efektu olśniewająco białego uśmiechu w DENTAL CARE mamy kilka systemów wybielania zębów tj. systemy gabinetowe, systemy wybielania w domu, systemy do wybielania zębów martwych.Przed rozpoczęciem kuracji konieczne jest:

  • oczyszczenie zębów z osadu i kamienia nazębnego,
  • wypełnienie ubytków próchnicowych materiałem tymczasowym,
  • zabezpieczenie nieszczelnych wypełnień materiałem tymczasowym.

Czy każdemu może wybielić zęby?

Stosowane w DENTAL CARE metody wybielania są wysoce bezpieczne, istnieją jednak pewne ograniczenia ich stosowania: nie powinny być stosowane u kobiet ciężarnych, matek karmiących, u chorych na epilepsję, w ostrych stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i dziąseł, nie należy wybielać zębów u dzieci poniżej 16 roku życia, a także u osób z rozpoznaną alergią na nadtlenki i żywice.

Czy wszystkie zęby można wybielić?

W ogromnej przewadze przypadków - tak. Szczególnie naturalnie ciemne zęby, przebarwione od kawy, mocnej herbaty, papierosów, zęby pozbawione żywej miazgi. Jednak żadna z metod wybielania nie daje stu procentowej gwarancji. Zdarzają się przypadki bardzo silnych przebarwień opornych na działania środków wybielających np. rozległe przebarwienia poantybiotykowe. Nie są to jednak sytuacje bez wyjścia. Rozwiązaniem problemu są tu licówki ceramiczne lub korony protetyczne zapewniające doskonały efekt estetyczny.

Czy preparaty wybielające uszkadzają zęby?

Z licznych badań naukowych wynika, że metody wybielania zębów są zupełnie nieszkodliwe dla szkliwa zębów. Nie dochodzi do osłabienia struktury twardych tkanek zęba, ani zwiększenia podatności na próchnicę.

Czy wybielaniu towarzyszą efekty uboczne?

Może wystąpić nadwrażliwość zębów na bodźce termiczne tj. zimno, ciepło oraz zaczerwienienie dziąseł. Jednak zastosowanie specjalnych preparatów znosi te dolegliwość bezpowrotnie.

Czego unikać podczas wybielania zębów?

Aby nie wpływać negatywnie na proces wybielania zębów podczas kuracji nie należy palić papierosów, spożywać kawy, mocnej herbaty, czerwonego wina, koloryzowanych napojów, owoców cytrusowych, soków owocowych, preparatów żelaza, leków przeciwko nadkwasocie żołądka, oraz zabrania się stosowania jednocześnie innych środków wybielających.

Czy przed wybielaniem trzeba wymienić nieestetyczne wypełnienia?

Preparaty wybielające nie działają na wszystkie wypełnienia kompozytowe czy korony protetyczne. Dlatego wymiana nieestetycznych wypełnień przed rozpoczęciem wybielania nie zawsze ma sens. W niektórych przypadkach dokonujemy wymiany wypełnienia przed wybielaniem. Każdy przypadek jest traktowany indywidualnie i decyzję podejmuje lekarz. Najodpowiedniejszym momentem jest okres ok. 2 tygodni po zakończeniu wybielania, kiedy to ustala się ostateczny efekt kuracji.


PAROM MŁODYM - PROMOCJA 20% ZNIŻKI NA USŁUGI STOMATOLOGICZNE W DENTAL CAREwstecz dalej

NZOZ Dental Care Specjalistyczny gabinet stomatologiczny 2010. All rights reserved.