Próchnica twardych tkanek zębów to choroba zakaźna, która może przenosić się na sąsiednie zęby, a nie leczona może doprowadzić do powikłań ze strony miazgi zęba. Bakterie, które przenikają do miazgi i do tkanek okołowierzchołkowych zęba, mogą stanowić ognisko zapalne. Istnienie ognisk zapalnych jest szczególnie niebezpieczne u osób cierpiących na schorzenia serca, nerek, ale także kobiet w ciąży lub ciążę planujących.


W DENTAL CARE stosujemy w leczeniu zachowawczym materiały najwyższej jakości. Naszym priorytetem jest zachowanie żywotności zęba i estetyka - staramy się, aby każda rekonstrukcja utraconych tkanek zęba wyglądała naturalnie. Dysponujemy różnymi materiałami, które lekarz stomatolog dobiera zależnie od rodzaju i wielkości ubytku tkanek.


W przypadku, gdy zniszczenie korony zęba jest duże i nie gwarantuje właściwego utrzymania wypełnienia proponujemy naszym pacjentom wzmocnienie odbudowy za pomocą wkładów z włókien szklanych lub wykonanie kosmetycznych uzupełnień typu inlay lub onlay.


Wkłady z włókna szklanego mogą stanowić podbudowę dla prac protetycznych albo rekonstrukcji wykonywanych z materiałów kosmetycznych.


wstecz dalej

NZOZ Dental Care Specjalistyczny gabinet stomatologiczny 2010. All rights reserved.